Infrasauna

Nová technologie saunování

Určena jak pro potící, tak i léčebné kůry.Vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášející vysokou teplotu v klasické sauně. INFRA TEPELNÝ SYSTÉM je v zahraničí nazýván „DOMÁCÍM LÉKAŘEM“, vede k velmi účinné detoxikaci organizmu a léčbě našeho těla při teplotě do 60°C. Stává se běžnou součástí terapeutické léčby i v našem zdravotnictví včetně lázeňského prostředí.

Objednávky na tel.: +420 776 017 163

2-2
1-4

Všeobecně známé terapeutické účinky

 1. Zvyšuje rozpínavost tkáně.
 2. Ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad.
 3. Snižuje svalové napětí.
 4. Mírní bolesti.
 5. Stimuluje krevní oběh.
 6. Působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže.
 7. Vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30 min. spálí až 600 cal.
 8. Součást přípravy sportovců před i po zátěži (testováno na OH v Atlantě).
 9. Účinná relaxace a regenerace organismu.

Způsob užití

 • 1-2krát týdně jako potící kůra při teplotě 50-60°C v délce 30-40 min. Potivost je 2krát vyšší než u klasické sauny. Ukončení potící kůry vlažnou vodou ve sprše, nebo vaně. Ideální je kombinace s vodní masáží.
 • Denní použití k prevenci organizmu, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kůře a před klasickou masáží v délce 5-15 min. ihned po zapnutí sauny při teplotě do 60°C. Konkrétní léčbu konzultujte se svým lékařem.
 • Nedoporučuje se lidem se silikonovými implantáty.

Využití

Systém byl zpočátku využíván výhradně v oblasti medicíny. V současné době jsou infrakabiny používány širokou veřejností. Uplatnění nacházejí ve zdravotnictví, sportovních klubech, rehabilitačních centrech, kosmetických ústavech, hotelích a domácnostech po celém světě. Systém odpovídá mezinárodnímu bezpečnostnímu standartu.

Kontraindikace

 • Pokud jste nemocní, konzultujte použití infrasauny se svým lékařem.
 • Pokud používáte jakékoli léky, konzultujte se svým lékařem jakoukoli možnou interakci léku s infračerveným zářením.
 • Nedoporučuje se zvýšení teploty tělového jádra u lidí s léčbou adrenalinem, systémovým lupus erytematosus anebo skleróze multiplex.
 • Teplo se nemá používat 48 hodin po akutním poškození kloubního pouzdra, anebo do té doby než dojde k redukci teploty a otoku kloubu. Pokud jsou otoky kloubů chronického charakteru, léčba jakýmkoli zvyšováním teploty nemusí reagovat právě nejlépe.
 • Intenzivní prohřátí je striktně kontraindikováno při infekcích jakéhokoli charakteru a v kterémkoli místě našeho organismu.
 • Kovový materiál, umělé klouby, kosti a jakékoli jiné chirurgické implantáty obecně odrážejí infra paprsky, a proto nejsou tímto systémem zahřívány. Nicméně je doporučena konzultace s lékařem před začátkem používání Infra Termálního Systému. Samozřejmě, pokud by se vyskytly bolesti kdekoli blízko implantátu, okamžitě přerušte používání.
 • Samozřejmě kontraindikací je jakékoli další používání infrasauny u lidí, u kterých se jejich zdravotní stav zhorší.
 • Lidé používáním Infra Termálního Systému nepociťují bolest a pokud ano, je používání kontraindikováno, anebo dočasně nevhodné.
 • Nepokoušejte se o osobní léčbu jakéhokoli onemocnění pomocí Infra Termálního Systému bez supervize a doporučení vašeho lékaře.

Účinky na imunitní systém

Dr. Paro uvádí, že zvýšení tělesné teploty vede k usmrcení bakterií a virů nebo u některých druhů alespoň k zástavě jejich reprodukčního cyklu. Při infekci organismu dochází současně ke zmnožení leukocitů, odpovědných za likvidaci infekce.

Tohoto efektu můžeme dosáhnout i v infrakabině díky možným rozsahům infra záření. V rámci prevence infekce se doporučuje pobývat v kabině nejprve krátký časový interval při nižší teplotě, pak postupně interval prodlužovat a teplotu zvyšovat. Pokusy z Michiganské university prokazují stimulaci imunitního systému a likvidaci infekce.

Hlavně v počátečním stadiu onemocnění, kdy ještě nejsou choroby plně rozvinuty, se doporučuje včasné prohřívání k likvidaci infekce tepelným efektem. Jsou-li choroby plně rozvinuty, prohřívání se nedoporučuje, hrozí riziko zásahu do termoregulačních tělesných mechanismů.

Pokyny

1-2x týdně

Potící kůra při teplotě 50-60°C v délce 30-40 minut. Potivost je až 2x vyšší než u klasické sauny. Voda pomáhá infra tepelnému systému při působení. Pijte proto před, při i po sauně. Používejte vodu nejlepší kvality a v dostatečné míře. Koupel nebo příjemná sprcha před prohříváním podpoří větší výdej potu.

Používejte 2-3 ručníky

 • jeden si rozložte pod sebe na sezení,
 • druhý položte na zem pod sebe k odchytávání Vámi vypoceného potu,
 • třetím ručníkem můžete stírat další pot.

Potící kúru ukončete osprchováním nebo okoupáním vlažnou vodou. Ideální je kombinace s vodní nebo klasickou masáží.

Denní použití

 • prevence organismu
 • příprava ke sportovní činnosti
 • příprava před léčebnou kůrou
 • příprava před klasickou masáží

Délka 5-15 minut – ihned po zapnutí sauny i v lehkém oblečení při teplotě do 60 stupňů Celsia. Léčebné účinky lze využít i při otevřených dveřích. Je samozřejmé, že při nižší teplotě se nebude potit, Ale to není na závadu.

Objednávky na tel.: +420 776 017 163

CENÍK

SlužbaCena
1 minuta5 Kč

Aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem

H.E.A.T. Program

Pro muže i ženy ke zpevnění a formování vybraných partií těla

Posilovna

Indoor Cycling - aerobní lekce na cyklo trenažérech

Spinn

Funkční, bezpečný, efektivní, zábavný trénink k posílení celého těla vlastní vahou.

Multi TRX

Lekce Jumpingu zahrnuje kombinace rychlých a pomalých poskoků, dynamických sprintů, balancování, silových prvků a strečink

Jumping

Jóga či yoga je soustava indických nauk o metodách ovládání tělesných a duševních funkcí člověka zahrnující fyzické cvičení, koncentraci a meditaci. Význam slova jóga se definuje jako „sjednocení, splynutí, spojení“.

JÓGA

Instruktor fitness skupinových lekcí.

Osobní trenér

Cvičení na podložce umožňuje spalovat tuk a přitom zpevňovat hýždě, vnitřní stranu stehen a břišní svalstvo.

SLIDE - klouzací podložky

V našem aerobním sále na ploše 160m2 Vám nabízíme odpružené podlahy šetrné k vašim kloubům, které Vám zajistí maximální pohodlí a prožitek ze cvičení.

Aerobní sál

Nabízíme služby v oblasti poradenství ve výživě a to nejen pro sportovce.

Poradce pro výživu a suplementaci

Nová technologie saunování. Určena jak pro potící, tak i léčebné kůry.

Infrasauna

Horizontální solária nabízejí kvalitní a maximálně hygienické opalování.

Solárium

Unno Sport Vám nabízí sportovní a regenerační (reflexní, zdravotní) masáže v příjemném prostředí vybaveném špičkovými masážními doplňky.

Masáže

Kontakt

Provozovatel:

PADRONATO, s.r.o., Václava Jiříkovského 282/44, 700 30  Ostrava-Dubina, IČO:28570847,DIČ:CZ28570847,společnost je zapsaná do OR u KS v Ostravě oddíl C, vl.32576.

Zodpovědná osoba: Ing. Martina Šíblová

Název provozovny:

Unno Sport - fitness centrum
V. Jiříkovského 282/44
700 30 Ostrava - Dubina

+420 595 728 808
+420 776 017 163
unnosport@gmail.com

Ve zkratce

Profesionální posilovna pro muže i ženy, kvalitně vybavený aerobní sál, s odpruženou podlahou, která napomáhá k zdravotně nezávadnému cvičení.

V aerobním sále se cvičí pomalé formy, jako jsou bodystyling, jóga a další formy cvičení dle aktuálního rozpisu cvičení.

Ochrana osobních údajů

k přečtení zde

Provozní řád a Všeobecné obchodní podmínky